גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
המפעלים לבנייה מתועשת

פרוייקטים שנבנו באמצעות לוח"ד

20 דצמבר, 2018

ללוח"דים (לוחות דרוכים) יש חלק משמעותי בבניה מתועשת. בניה מתועשת מתאפיינת בייצור הרכיבים במפעל באופן מבוקר ומדוייק והבאתם לשטח כשהם כבר מוכנים. כל שנותר לעשות הוא להרכיבם ולשלבם במבנה. לכן, לוח"דים נפוצים מאוד בבניית מבנים רבי קומות אך בהחלט לא רק בהם. אם נבחן מבנים בארץ ובעולם, נוכל לראות דוגמאות רבות למבנים שנבנו באמצעות לוח"דים לפחות באופן חלקי. השילוב בין משקל קל של הלוח, שהוא חלול במרכזו לבין עמידותו בגלל הבטון המזויין שממנו הוא עשוי ותהליך הדריכה שעבר. הנה לפניכם כמה דוגמאות (מתוך רבות) מהארץ למבנים שנבנו באמצעות לוח"דים.

מגדל משרדים בבני ברק

השימוש בלוח"דים הולך והופך נפוץ יותר ויותר בבניית מבנים שהם מעל 10 קומות. דוגמה לכך היא מגדל משרדים בבני ברק. במגדל זה, כמו במגדלים רבים אחרים, משולבים לוח"דים בכל קומה. גם במבנים רבי קומות נדרש השילוב של חומר חזק המסוגל לשאת עליו משקלים כבדים יחד עם היותו חומר קל. לכן לוח"דים הם מצוינים גם כאן. נמצא גם שהשימוש בהם גם חוסך בזמן עבודה ומעמיד את המבנים כשהם מוכנים הרבה יותר מהר. הוסיפו לכך פחות צורך בכלי בניה כבדים ופחות סיכון של חיי אדם והרי לכם את כל הסיבות למה בניה מתועשת ושימוש בלוח"דים רק תורמים. 

 חניונים המשרתים מבנים רבי קומות או קניונים

כפי שבבניית המבנה עצמו נעשה שימוש רב בלוח"דים, כך גם בבניית החניונים המשרתים את אותם מבנים. במיוחד כאשר חניונים בנויים כקומות, המשקל אותו ישאו הקומות הנמוכות יהיה רב ולכן ללוח"דים יתרון גדול. בניית חניונים תוך שימוש בלוח"דים היא פשה מאוד כיוון שאין צורך בגימור ברמה שהיא מעבר לרמה בסיסית- מריחת אספלט על גבי הלוח"ד. לכן הבניה היא מהירה במיוחד ותוך זמן קצר החניון עומד.

מתחם מסחר ותעשיה בחולון

מתחם המסחר והתעשיה בחולון הוא דוגמה אחת מתוך מספר רב של מרכזים מסחריים שנבנו בבניה מתועשת בשילוב לוח"דים. ניתן להוסיף גם מרכז מסחרי בערד, נתיבות, כפר סבא, מעלות תרשיחא ועוד רבים אחרים. הבניה באמצעות לוח"דים מאפשרת גמישות רבה, דינמיות באופן חלוקת המבנה ליחידות, התקנת ריצופים שונים על גבי הלוח"דים, הקמת קירות או פאנלים מחומרים שונים, כולל זכוכית הפופולארית מאוד במבני מסחר או מגדלי משרדים וכן במבנים של חברות הייטק.

מיגוניות בעוטף עזה ובכל מקום בו הדבר נדרש

מיגוניות הן מרחבים מוגנים ניידים אותם ניתן להציב בכל מקום הנמצא בסיכון גבוה כמו חצרות בתים בישובים הממוקמים בעוטף עזה ובכל אזור הנמצא תחת מתקפה, מוסדות חינוך, שטחים חקלאיים, פארקים עירוניים ועוד. עמידות הלוח"דים העשויים בטון בשילוב ברזל הופך אותם לבסיס מצוין עבור מבנים שמטרתם לספק הגנה. המיגונית היא זמינה וגם קלה לשינוע כך שניתן להעבירה ממקום למקום על פי הצורך.

 

לסיכום, השימוש בלוח"דים הופך נפוץ יותר ויותר. אם תחילה נעשה שימוש בהם במבנים תעשייתיים או תשתיות, היום אין היסוס להשתמש בהם בבניית מגדלי מגורים, מגדלי משרדים ומגוון שטחי מסחר, כולל קניונים יוקרתיים. בנוסף, גם במבנים הנמוכים מעשר קומות נראה מעבר לבניה בשיטות מתועשות הכוללות לוח"דים בגלל מהירות הבניה, עמידות החומר ומשקלו הנמוך וכן הצורך בפחות כוח אדם. 

 

מאמרים
המוצרים שלנו

אנו מתמחים בייצור אלמנטים מתועשים לבנייה, תשתיות, גשרים, וקירות קרקע משוריינים: אלמנטים לגשרי מקטעים, לוחות חלולים דרוכים (לוח"דים), אלמנטים מבטון דרוך ובטון לא דרוך ומוצרים שונים לפי דרישה. לעלונים שלנו.

אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום