גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
המפעלים לבנייה מתועשת

מיגוניות

המפעלים לבנייה מתועשת של סולל בונה מציעים מגוון מגוניות לשעת חירום המתאימות לחצרות בתים ומוסדות ציבור, פארקים עירוניים, שטחים חקלאיים, בסיסים צבאיים ועוד. המיגוניות שלנו מאפשרות ביטחון לעובדים ועוברי אורח גם בסביבות המרוחקות מממ"דים או מקלטים, כך שניתן להמשיך בשגרת החיים הרגילה גם בעתות של מתיחות ביטחונית. המיגוניות מתוצרתנו עומדות בדרישות פיקוד העורף ומסופקות ללקוחות שלנו במהירות ובמחירים תחרותיים. 

מהי מיגונית ולמה צריכים אותה?

בשנים האחרונות הפכו התקפות הטילים והפצמ"רים לחלק משגרת החיים של תושבי עוטף עזה ובמבצע "צוק איתן" התרחב איום הטילים לכל רחבי הארץ. המרחב הציבורי עדיין אינו ערוך להתמודדות עם התקפות טילים, המחייבות הגעה למרחב מוגן תוך שניות או דקות מועטות מרגע הישמע האזעקה (ביישובי עוטף עזה מדובר ב-15 שניות בלבד), ולעתים בהפתעה ובלא התרעה מוקדמת.

אחד הפתרונות המוצעים למצב זה הוא המיגונית – מרחב מוגן נייד שניתן להציב בשדות חקלאיים מרוחקים ממבני מגורים, בגני משחקים, בתחנות אוטובוס, בסמוך למבני ציבור או אפילו בחצרות בתים פרטיים. באזורים בהם בכל רגע עלולה להתרחש מתקפת רקטות ופצמ"רים, וזמן ההתרעה הוא קצר ביותר, חשוב לאפשר לאנשים השוהים בשטחים ציבוריים פתוחים הגעה מהירה למרחב מוגן, בטוח, זמין ויעיל. לשם כך ישנן המיגוניות – מבנים יבילים מבטון מזויין, המהווים מרחב מוגן, אותו ניתן לשנע על גבי משאית.

המיגוניות שלנו מאפשרות לאנשים השוהים בשטחים ציבוריים פתוחים אלה או לאנשים המתגוררים בבתים ללא ממ"ד הגעה מהירה למרחב מוגן, זמין ויעיל, המספק ביטחון מרבי.

יתרונות המיגוניות של סולל בונה

המיגוניות המיוצרות במפעלנו הן מבנים יבילים וקלים מבטון מזוין, המהווים מרחב מוגן ללא צורך בביסוס, שניתן לשנע בקלות על גבי משאית, ולהניח בחצרות בתים, עסקים, מוסדות ציבוריים, גני משחקים, תחנות אוטובוס, שדות חקלאיים ועוד. המיגוניות מתוצרת סולל בונה מיוצרות בהתאם לדרישות פיקוד העורף ועומדות בסטנדרטים של קיימות.

המיגונית שלנו:

בעלת משקל נמוך קלה לשינוע והובלה – מצוידת בוו ייעודי המתחבר למנוף, מועלה על משאית בדרך ליעד ומוצבת במקום המיועד.

זולה עבור בעלי בתים בלתי ממוגנים – מחירה נמוך משמעותית מבניית ממ"ד או מיגון חדר קיים. ניתן לרכוש אותה במשותף עם בעלי בתים שכנים ולהפחית עלויות.

מהווה פתרון זמין – בעת הצורך ניתן להזמינה ולהציבה באופן מיידי.

בעלת שימוש אלטרנטיבי – המיגונית יכולה לשמש למטרתה המקורית בעת הצורך, בזמנים מתוחים ובזמני מלחמה, ובשאר הזמן לעמוד לרשות בני הבית כמשרד, מחסן או אפילו חדר משחקים לילדים.

 • מהם התנאים להצבת המיגונית?

  כדי להציב מיגונית יש לוודא מספר נתונים מקדימים:

  • אוורור: יש לוודא שפתחי האוורור יהיו נגישים לאנשים הנמצאים בתוך המיגונית.
  • השטח: יש להכשיר שטח ישר ויציב שעליו תוצב המיגונית.
  • המקום: יש לוודא את מידות המיגונית ואת מספר האנשים שהיא יכולה להכיל.
  • התקן: יש לוודא את המפרט הטכני ועמידתו בדרישות פיקוד העורף.

   ראו גם: למה לשים לב בהזמנת אשקובית

   מפרט טכני

  מידות המיגונית:

  מידות חוץ: 4.30X2.20

  שטח פנים: כולל מבואת כניסה

  6 מ"ר

  גובה פנים: 2 מטרים

  גובה חוץ: 2.5 מטרים

  משקל: 30 טון

  מפרט טכני:

  עובי קירות: 30 ס"מ

  עובי תקרה: 30 ס"מ

  עובי רצפה: 20 ס"מ

  גימור פנים: בטון חשוף

  גימור חוץ: צבע סופרקריל

   

   

  על לקוחותינו נמנים:

  • משרד הביטחון
  • עיריות
  • מועצות אזוריות ומקומיות
  • גופים מהמגזר הפרטי

   

  פרויקטים נבחרים

  אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום