גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
המפעלים לבנייה מתועשת

למה לשים לב בהזמנת אשקובית

17 ספטמבר, 2018

היום, במצב ביטחוני לא לגמרי יציב עם איומים מצפון ומדרום, הנושא של מיגון הפך בוער יותר מתמיד. ישנם מספר פתרונות למיגון המוצעים ונבדלים זה מזה בתנאים הנדרשים על מנת להתקינם (ממ"ד למשל לא אפשרי בבית משותף ללא תיאום עם השכנים ולרוב יידרש פרוייקט משותף על מנת לבנות ממ"ד) וגם במחיר ההתקנה. אחד הפתרונות הנוחים ביותר הדורשים השקעה קטנה יחסית הוא אשקובית הנקראת גם מיגונית.

מהי אשקובית?

אשקובית היא מבנה הבנוי מקוביות בטון. בעבר שימשו האשקוביות למגורים בשכונות אותן רצו לאכלס במהירות. במצפה רמון למשל ישנה שכונה שלמה הבנויה כולה אשקוביות המחוברות זו לזו. היום מהווה האשקובית פתרון מיגון. השימוש באשקובית יכול להיות בבתים פרטיים בהם היא מונחת בחצר הבית ומהווה תחליף נוח לממ"ד. שימוש רב שנעשה באשקובית הוא ציבורי. ניתן לראות מיגונית המונחת באופן זמני באירועים הומי אדם כמו פסטיבלים, או באופן קבוע בפארקים, מתחמי בילויים ובכל מקום חיצוני הומה אדם בו יש צורך בפתרון מיגון.

עד כמה חשובה התקנת אשקוביות?

התקנת אשקובית חשובה במקומות ציבוריים הומי אדם בהם אין ממ"ד או מקלט קרובים. במציאות של היום, כאשר ישנם גם טילים מרוחקי מטרה היכולים להגיע לכל רחבי הארץ, חשוב שהנושא יהיו במודעות כל הרשויות המקומיות ולא רק הרשויות הנמצאות בקו האש על בסיס קבוע. הנחת מיגוניות היא באחריותן של רשויות מקומיות ואין ספק שמתקן כזה הממוקם בפארק בו נמצאים גם תינוקות רבים ופעוטות, ליד מגרש כדורגל או כדורסל, וחללים ציבוריים אחרים יתן ביטחון לתושבים ולא יפריע להם לצאת מהבית.

למה חשוב לשים לב בהזמנת אשקובית

החומר- בטון מזוין: קירות האשקובית חייבים להיות עשויים מבטון מזוין. בטון מזוין הוא חומר גלם חזק במיוחד. יכולת הספיגה והבלימה שלו גבוהות מאוד ולכן קיר מגן עשוי תמיד בטון מזוין. האשקובית צריכה לתת מענה הולם לצורך בהגנה מקסימלית ולכן בנויה בטון מזוין. הבטון המזוין עמיד וחסין לטווח ארוך.

אוורור: אמנם המטרה של האשקובית היא קודם כל הגנה, מה שהולך יחד עם איטום גדול ככל האפשר. עם זאת, אוויר הוא הכרחי בכל מצב, גם כשנדרשת הגנה. לכן, באשקובית ישנם פתחי אוורור. הם צריכים להיות גדולים מספיק בכדי לאפשר לכמות מספיקה של אוויר לחדור פנימה ומצד שני לא גדולים מדי בכדי שרסיסי טיל לא יכנסו דרכם. הפתחים צריכים גם להיות ממוקמים כך שיהיו נגישים ונוחים לפתיחה או סגירה.

תכנון מבנה פנימי: האשקובית יכולה לשמש במרחבים שונים, ציבוריים או פרטיים ובהתאם לכך להיות מאובזרת באופן שונה. גודלה הוא אחיד, כ- 6 מ' על 4 מ', אך בהתאם לבקשה ניתן גם להתגמש מעט במידות, לשחק עם האורך והרוחב, ואפשר גם לחצוץ את החלל הלא גדול הזה באמצעות קירות גבס. היא יכולה לכלול גם שירותים או מטבח במידת הצורך. כאשר האשקובית מיועדת לחלל ציבורי הומה אדם חשוב להתקין מספר מספיק של אשקוביות על מנת לא ליצור צפיפות מוגזמת.

מיקום מתאים: כאשר אשקובית מוצבת באזור ציבורי, חשוב למצוא את המיקום המתאים לה ביותר. מצד אחד- מיקום מרכזי ונגיש שאנשים יוכלו להגיע ולהיכנס במהירות. מצד שני- לא מקום מרכזי מדי שיפריע למעבר אנשים ולפעילות היומיומית התקינה במקום. כדאי להתייעץ עם החברה המתקינה מהו המקום המתאים ביותר בתוך השטח הנתון.

יחידת דיור יחד עם הגנה

בבתים עם חצר האשקובית משמשת פעמים רבות הן כפתרון מיגון והן כיחידת דיור נפרדת לילד שכבר אינו ילד אלא צעיר אך מתגורר עדיין בבית ההורים והקצאת חלל עבורו תיטיב עם כולם... כך גם היא יכולה לשמש כסטודיו או משרד ביתי. אין ספק שהיא מהווה פתרון טוב וזול לשתי המטרות.

לסיכום, אשקובית או מיגונית היא אמצעי הגנה חשוב מאוד בבתים פרטיים ללא ממ"ד או חללים ציבוריים חיצוניים בהם אין ממ"ד או פתחי הימלטות נגישים. הצבת מיגונית בשטחי פארקים וגנים, ליד מגרשי כדורגל וכדורסל או במתחמים המשמשים לאירועים כמו פסטיבלים הוא חיוני מאוד. רשות מקומית שתדאג לכך תביא לביטחון בקרב התושבים. כאשר רוכשים אשקוביות יש לוודא שהן אכן עם קירות מגן מבטון מזוין, שיש פתחי אוורור ושהמבנה הפנימי נוח לשהייה ככל האפשר.

להזמנת אשקובית סולל בונה פנו אלינו

מאמרים
המוצרים שלנו

אנו מתמחים בייצור אלמנטים מתועשים לבנייה, תשתיות, גשרים, וקירות קרקע משוריינים: אלמנטים לגשרי מקטעים, לוחות חלולים דרוכים (לוח"דים), אלמנטים מבטון דרוך ובטון לא דרוך ומוצרים שונים לפי דרישה. לעלונים שלנו.

אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום